International
mas-wrestling
federation
Facebook page
English
Russian

Mas-wrestling World Cup stage in Almaty. Results of the drawing of lots. Who will be joyful tomorrow?

30.04.2017
The pairing after the drawing of lots on April 29 is as follows:

Men up 70 kg                                                              

Qualification

Shamet Temirlan, Kazakhstan  

Nasypbekov Akyl, Kyrgyzstan

                           

Alimov Khudainazar, Kyrgyzstan

Kushnir Oleksii, Ukraine

                     

Chynybek uulu Rustam, Kyrgyzstan

Kanarbek Erzhan, Kazakhstan


1/4


Zviadi Losakov, Georgia                           

Konstantinov Sergey, Russia

                           

Sheripbaev Husein, Kyrgyzstan              

Obutov Viktor, Russia

                         

Ivanov Stanislav, Russia

                           

Men up 80 kg      

 

Qualification

 

Zhalel Bauyrzhan, Kazakhstan

Abylov Bakdoolot, Kyrgyzstan

                       

Naryzhnyi Vadim, Ukraine

Juha-Vesa Jantti, Finland

                       

Pestryakov Nurgun, Russia

Mamausypov Sardorbek, Uzbekistan

 

1/4

                       

Piskunov Dmitry, Uzbekistan    

Mamyrov Timur, Kyrgyzstan

                           

Li Eduard, Kazakhstan

Nogovitsin Dulustan, Russia

                           

Zenov Sergei, Kyrgyzstan


Men up 105 kg      

 

1 round


Ataibek uulu Keldibek, Kyrgyzstan

Abrosimov Vichaslav, Kyrgyzstan

                           

Ryhtik Sergei, Kyrgyzstan

Ermukhanov Erasyl, Kazakhstan

                           

Popov Dmitriy, Russia

Dokalov Viktor, Russia


2 round


Ataibek uulu Keldibek, Kyrgyzstan

Ryhtik Sergei, Kyrgyzstan

                           

Abrosimov Vichaslav, Kyrgyzstan

Popov Dmitriy, Russia

                           

Ermukhanov Erasyl, Kazakhstan

Dokalov Viktor, Russia

                           

Men over 125 kg  


1 round

 

Abrutis Antanas, Lithuania

Pestryakov Nikita, Russia

                       

Frolkin Sergey, Russia

Markin Andrey, Russia

                       

Sulaimanov Djoldoshbek, Kyrgyzstan

                       

2 round


Sulaimanov Djoldoshbek, Kyrgyzstan

Abrutis Antanas, Lithuania

                           

Pestryakov Nikita, Russia

Frolkin Sergey, Russia

                           

Markin Andrey, Russia


Women up 65 kg  


1 round


Sevryuk Irina, Russia

Baktiyar kyzy Nurzat, Kyrgyzstan

                           

Ezyami Elmira, Kazakhstan

Trofimenko Milena, Uzbekistan

                           

Kuznetsova Anastasiia, Ukraine

Beloliubskaia Ekaterina, Russia

                           

Zakharova Yana, Russia

                           

2 round


Zakharova Yana, Russia

Sevryuk Irina, Russia

                           

Baktiyar kyzy Nurzat, Kyrgyzstan

Ezyami Elmira, Kazakhstan

                           

Trofimenko Milena, Uzbekistan

Kuznetsova Anastasiia, Ukraine

                           

Beloliubskaia Ekaterina, Russia


Women over 85 kg  


Qualification


Agnieszka Korycka, Poland

Abdykerimova Medina, Kyrgyzstan

                           

Rakhmanova Dildora, Kyrgyzstan

Mykhailiuk Ivanna, Ukraine


1/4


Martina Ollesch, Germany

Grigor Tatyana, Russia

                           

Mailibasheva Naziia, Kyrgyzstan

Tikhonova Svetlana, Russia

                           

Sharapova Surayo, Kazakhstan

Osipova Nadezhda, Russia

                           

Good luck for all!                            

                           

                                                       

                                                        

Author: Lena Tomskaya
Photo:  Kori Azurin, Mcvane Mcvane
Country:  Kazakhstan
Back to the list
Яндекс.Метрика