International
mas-wrestling
federation
Facebook page
English
Russian

Klaudia Wieczorek razem zajęła III miejsce w mistrzostwach świata w mas wrestlingu

10.09.2016
Klaudia Wieczorek z Biskupic została brązową medalistką Mistrzostw Świata w mas wrestlingu. Medal wywalczyła w dalekim Kirgistanie.
Mas wrestling to narodowa dyscyplina Jakucji. Są to zapasy siedząc. Zawodnicy trzymają drewnianą pałeczkę i starają się ją przeciągnąć na swoją stronę, opierając się nogami o deskę.

II Mistrzostwa Świata w Mas Wrestlingu zorganizowano w Cholpan-Ata w azjatyckim Kirgistanie. Wystartowało 191 zawodników z 33 krajów. Turniej mas wrestlingu był jedną z dyscyplin World Nomad Games 2016. 

Na tych mistrzostwach wystartowali reprezentanci 2000 zawodników z 40 państw w 23 dyscyplinach.

Klaudia Wieczorek startowała w kategorii do 65 kg. 
Najpierw wygrała walki z zawodniczkami z Azerbejdżanu i USA. W półfinale trafiła na mistrzynię z Rosji, z którą przegrała. 
- Choć siłowo byłyśmy na podobnym poziomie, to technicznie okazała się lepsza - opowiada Klaudia Wieczorek. 
W pojedynku o III miejsce była jednak bezbłędna. Pokonała zawodniczką z Kirgistanu 2:0. 

Wyjazd zawodniczki z Biskupic do dalekiego Kirgistanu sponsorowali gmina Radłów, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie oraz siłownia Clever Fit, w której Klaudia Wieczorek trenuje na co dzień.

To kolejny brązowy medal Klaudii Wieczorek w tym roku. 
Wcześniej zdobyła brązowy medal Mistrzostwa Europy w mas wrestlingu w Batumi i brązowy medal w zawodach kulturystycznych Bikini Fitness w Sopocie. 

Została także mistrzynią Polski w mas wrestlingu, rozegranych w Rewalu. 

- Jestem megazadowolona z wszystkich moich tegorocznych osiągnięć, teraz najwyższy czas nieco odpocząć i naładować akumulator na przyszły rok - mówi Klaudia Wieczorek.
Author: Mirosław Dragon
Source:  http://www.nto.pl/
Source URL:  http://www.nto.pl/sport/sporty-walki/g/klaudia-wieczorek-razem-zajela-iii-miejsce-w-mistrzostwach-swiata-w-mas-wrestlingu,10609934,20073164/
Country:  Poland
Back to the list