International
mas-wrestling
federation
Facebook page
English
Russian

Klaudia Wieczorek zajęła III miejsce w Mistrzostwach Europy w Mas Wrestlingu w Gruzji

27.07.2016
Klaudia Wieczorek zajęła III miejsce w Mistrzostwach Europy w Mas Wrestlingu w Gruzji. Zdobyła brązowy medal w kategorii do 65 kilogramów.
Kilka dni wcześniej 24-letnia Klaudia Wieczorek zajęła III miejsce w zawodach kulturystycznych Bikini Fitness w Sopocie.

Prosto stamtąd pojechała do Gruzji Ma Mistrzostwa Świata w Mas Wrestlingu, dyscyplinie potocznie nazywaną zapasy siedząc. Jest to popularna w Rosji dyscyplina siłowa. Polega na przeciągnięciu przeciwnika w pozycji siedzącej lub wyrwaniu mu drewnianej pałki, którą trzymają obaj zawodnicy.

- Dwukrotne odwadnianie organizmu na przestrzeni tygodnia i start w sporcie siłowym po półrocznych przygotowaniach do bikini fitness nie ułatwiało zadania. Mimo to udało się znów wywalczyć podium! - mówi Klaudia Wieczorek – Jestem bardzo zadowolona!

Klaudia Wieczorek pochodzi z Biskupic (gm. Radłów). Jest studentką wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej. Sponsorami wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Gruzji były właśnie Politechnika Opolska i Gmina Radłów.

To kolejny sukces Klaudii Wieczorek w mas wrestlingu. W ubiegłym roku zawodniczka z Biskupic zdobyła brązowy medal na Pucharze Mistrzostw Świata w Moskwie. W tym roku została międzynarodową mistrzynią Czech. Zdobyła też I miejsce na międzynarodowym turnieju FIBO w niemieckiej Kolonii.

- Po powrocie z Gruzji 30 lipca wystartuję w Mistrzostwach Polski w Mas Wrestling w Rewalu, które są jednocześnie eliminacjami do udziału w Mistrzostwach Świata w Kirgistanie, które odbędą się we wrześniu. Chcę zakwalifikować się kolejny raz do kadry narodowej – zapowiada Klaudia Wieczorek.
Author: Mirosław Dragon
Source:  http://www.nto.pl/
Back to the list
Яндекс.Метрика